Європарламент проголосував за пропозицію заморозити переговори про вступ Туреччини до ЄС


Європарламент проголосував за пропозицію заморозити переговори про вступ Туреччини до ЄС

Європейський парламент прийняв у четвер на пленарній сесії в Страсбурзі ініційовану фракцією “Альянс лібералів і демократів за Європу” (ALDE) резолюцію, яка пропонує заморозити переговори з Туреччиною про вступ до Євросоюзу через репресивну політику турецької влади.

“Туреччина є важливим партнером Європейського союзу в області енергетичної безпеки, щодо конфліктів в Сирії і Іраку і в боротьбі проти тероризму. Тим не менш, було б невірно претендувати на те, що ми можемо просунутися в одній з цих областей, зневажаючи європейські принципи і цінності, відводячи очі, коли президент Реджеп Тайїп Ердоган вимагає закриття незалежних ЗМІ, ув’язнює журналістів і підводить під кримінальну відповідальність членів свого парламенту”, – йдеться в заяві голови фракції ALDE Гі Верхофстадта.

За його словами, “підтримуючи ілюзію переговорів про вступ (до Євросоюзу – ІФ) з все більш і більш авторитарним режимом, ЄС втрачає кредит довіри, обманює наших громадян і зраджує турецьких громадян, які розцінюють Європу як своє майбутнє”.

“Європейська комісія і Рада ЄС повинні діяти негайно, щоб заморозити переговори про вступ і зобов’язатися переглянути позицію союзу, якщо ситуація в Туреччині покращиться”, – закликав Г.Верхофстадт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування