Молдова відмовиться від обмеження експорту з України


Молдова відмовиться від обмеження експорту з України

Торгові заходи, які введені Молдовою для захисту внутрішнього ринку в травні 2016 року і обмежують український експорт, будуть скасовані з 1 січня 2017 року, повідомив перший віце-прем’єр – голова Мінекономрозвитку Степан Кубів з посиланням на заступника прем’єра – міністра економіки Молдови Октавіана Калмика.

 «Молдова підтвердила, що не продовжить обмежувальні заходи-квоти з 1 січня 2017 року», – написав С.Кубів в своєму блозі в соцмережі Facebook з Кишинева, де він разом з Калмиком проводить засідання міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва.

Заступник голови МЕРТ – торговий представник України Наталія Микольська, яка бере участь в засіданні, зазначила, що сторони працюють над посиленням діалогу між бізнесменами двох країн в нетрадиційних галузях експорту – послуги, IТ.

Як повідомлялося, 13 травня 2016 року набула чинності постанова уряду Молдови від 6 травня «Про введення торгових заходів щодо захисту внутрішнього ринку», згідно з яким до кінця цього року введені низькі квоти на експорт українських товарів та митні збори в розмірі 10%-20% понад них.

Згідно з даними статистики: у 2015 році експорт з України в Молдову скоротився на 29,5% – до $524,3 млн, а сумарний товарообіг між двома країнами впав на 29,8% – до $565,6 млн.

За 9 місяців 2016 року експорт з України в Молдову скоротився ще на 12,6% – до $348,9 млн, тоді як імпорт з Молдови в Україну виріс на 23% – до $33,5 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування