У НБУ розповіли, що може змінити курс гривні цього тижня


У НБУ розповіли, що може змінити курс гривні цього тижня

Ситуація на міжбанківському валютному ринку залишається стабільною завдяки значним надходженням експортної виручки від експорту зерна і олії з середини вересня.

Про це йдеться в коментарі директора департаменту відкритих ринків Нацбанку Сергія Пономаренка.

“Ми очікуємо, що цей фактор продовжить визначати стан міжбанківського валютного ринку України до кінця поточного року”, – зазначив він.

Крім того, Пономаренко пояснив, що на цьому тижні на стан валютного ринку може вплинути декілька короткострокових факторів.

“По-перше, робочий день в України 11 листопада збігся зі святковим вихідним днем в США. У такі періоди надходження валютної виручки на рахунки українських банків традиційно скорочується, і, як наслідок, протягом наступних одного-двох днів спостерігається надлишковий попит на валюту” , – пояснив банкір.

По-друге, за словами Пономаренка, загострення політичної напруженості протягом останнього тижня призвело до посилення психологічного тиску на валютний ринок.

“Але ми очікуємо, що ці фактори будуть мати нетривалий вплив і не призведуть до волатильності гривні, несумісної з досягненням інфляційних цілей (12% +/- 3 п.п. на 2016 рік і 8% +/- 2 п.п. 2017 рік)”, – підсумував він.

Нагадаємо, 14 листопада котирування гривні до долара на міжбанківському валютному ринку відкрилися і станом на 10:15 встановилися на рівні 25,63-25,67 гривні за долар.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування