У парламенті Британії ініціюють другий референдум щодо членства в ЄС


У парламенті Британії ініціюють другий референдум щодо членства в ЄС

Понад 80 депутатів британського парламенту мають намір ініціювати голосування в Палаті громад з питання проведення другого референдуму щодо членства Об’єднаного Королівства в Європейському Союзі, що передбачає схвалення виборцями умов припинення членства в євроспільноті (Brexit).

Зазначено, що автором ідеї виступає лідер партії Ліберальні демократи Тім Фаррон, якого, крім однопартійців, підтримали також депутати від Шотландської національної партії і лейбористи.

“Ми закладаємо в якості умови проведення альтернативного голосування з питання виходу з ЄС. Ми проголосуємо за Статтю 50 (застосування якої запускає механізм виходу держави-члена ЄС), якщо суспільство підтримає угоду з Брюсселем).

Буде два варіанти: або ви приймаєте цю угоду, або голосуєте за збереження членства”, – сказало газеті джерело в таборі ліберальних демократів.

Нагадаємо, Високий суд Лондона 3 листопада виніс рішення, згідно з яким Стаття 50 Лісабонського договору не може бути застосована без схвалення парламенту країни.

Уряд Великобританії заявив про подачу апеляції на це рішення, чотириденний процес оскарження якого розпочнеться 5 грудня. На референдумі, що відбувся 23 червня, 51,9% британців проголосували за вихід країни з ЄС, виступили проти 48,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування