Норвегія продовжить пільги на електромобілі до 2020 року


Норвегія продовжить пільги на електромобілі до 2020 року

Грамотна пільгова політика зробила Норвегію ринком з найбільшою кількістю електромобілів на душу населення. Щоб повністю перейти на електрокари до 2025 року, влада країни вирішила продовжити термін дії бонусної системи до 2020 року.

На момент вересня 2016 року в Норвегії 28,8% продавалися гібриди, що заряджаються, а 19% — електрокари. Таких показників поки немає в жодній іншій країні. Влада має намір зберегти лідируючу позицію, щоб досягти поставлених цілей — до 2025 року Норвегія планує припинити продаж бензинових і дизельних автомобілів, а до 2030 збирається стати країною з нульовими викидами.

Уряд планував згорнути бонусну програму для власників електрокарів, бо зазвичай такі ініціативи необхідні лише перший час, щоб підвищити продажі нового продукту. Але, як повідомляє Electrek, пільги будуть продовжені до 2020. Нагадаємо, покупці електромобілів у Норвегії отримують знижку на ПДВ у розмірі 25%, пільги на дорожні мита і право безкоштовно користуватися станціями зарядки та парковками.

Країна планувала досягти показника в 50000 зареєстрованих електромобілів до 2018 року, але домоглася цього раніше терміну – в квітні 2015. Кожна четверта машина, яка продається у Норвегії, працює на електротязі, тому у скандинавів є всі шанси домогтися поставлених цілей.

Програма преференцій для власників електрокарів також діє в Німеччині. З липня жителі країни при купівлі електрокара отримують знижку €4000 і звільнення від податків на 10 років. На ці заходи уряд виділив з бюджету €600 млн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування