Вчені наблизилися до створення електроніки з ДНК


Вчені наблизилися до створення електроніки з ДНК

Вчені дослідницького Центру ім. Гельмгольца в Дрездені і Падеборнського університету пропустили струм через вкритий золотом нанодріт, який самостійно вишикувався з окремих ланцюжків ДНК.

«Завдяки цьому підходу, який нагадує японську техніку складання паперу — оригамі, ми можемо створювати крихітні структури», — говорить дослідник. Цей метод висхідної розробки дозволяє робити електронні компоненти в послідовності, зворотній від тієї, що прийнята зараз.

«У промисловості давно використовується метод низхідної деталізації: великі шматки відрізаються від базового матеріалу, поки не буде досягнута бажана структура. Але скоро його буде вже неможливо здійснювати, тому що мініатюризація досягне межі», — пояснює доктор Артур Ербе.

Розмір найменшого транзистора зараз менший, ніж вірус СНІДу — за останні 60 років мікрочіпи зменшилися до 16 нанометрів. Однак традиційні методи зменшення практично вичерпали себе і вчені всього світу шукають альтернативні.
Для того щоб створити нанодротик, вчені з’єднали окремі довгі ланцюжки генетичного матеріалу з більш короткими сегментами ДНК за допомогою пари основ, щоб сформувати стабільний подвійний ланцюжок. З допомогою цього методу структури самостійно приймають потрібну форму, пише Phys.org.

На перший погляд, вся конструкція нагадує черв’яка на чорному тлі. Але в електронний мікроскоп видно, що нанометрові структури з’єднані з двома електричними контактами. «Наші виміри показують, що через ці крихітні дроти проходить струм», — говорить доктор Ербе. Він задоволений результатом: «Ми все ще знаходимося на початковій стадії досліджень, тому використовуємо золото, а не більш дешеві матеріали. Та ми зробили важливий крок вперед, до майбутньої електроніки, заснованої на ДНК».

Для зберігання даних, обсяг яких до 2020 року зросте до 44 трильйонів гігабайт, вчені пропонують використовувати ДНК, які відрізняються високою щільністю і в той же час рухливістю. Для цього вони синтезували молекулу ДНК розміром з крупинку солі, на якій записали 200 Мб зображень і документів, а також музичний кліп у високій роздільній здатності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування