У Google розповіли, чому можуть зрости ціни на Android-смартфони


У Google розповіли, чому можуть зрости ціни на Android-смартфони

Єврокомісія раніше звинуватила Google в порушенні антимонопольного законодавства ЄС

Компанія Google попереджає, що якщо Єврокомісія (ЄК) продовжить звинувачувати компанію в недобросовісній конкуренції і змусить змінити підхід до роботи з Android, це призведе до зростання цін на пристрої.

Компанія стверджує, що ЄК може порушити баланс між безкоштовністю для виробників і вигодою для Google, що призведе до гальмування розвитку відкритих платформ, до списку яких належить Android. В результаті ціни для кінцевого споживача можуть зрости.

“Поширення таких продуктів, як Google Пошук в комплекті з Google Play, дозволяє нам пропонувати весь набір ПО безкоштовно замість того, щоб вимагати за нього ліцензійні відрахування… Це знижує ціни для виробників смартфонів і споживачів, але все ще дозволяє нам постійно інвестувати в Android і Play”, – заявляє компанія.

Google не уточнює, наскільки сильно зміняться ціни, але нагадує, що зараз смартфони доступні навіть за мінімальні гроші європейський ринок смартфонів стартує в ціновому сегменті 45 євро (близько 1255 грн).

У разі, якщо ЄК зобов’яже компанію не передавати програми пакетно, ціни на кінцеві пристрої підуть вгору, запевняють в Google.

Нагадаємо, що Єврокомісія в квітні звинуватила Google в порушенні антимонопольного законодавства ЄС.

Справа в тому, що в ліцензійній угоді на використання магазину додатків Play Store інтернет-компанія вимагала від виробників смартфонів на платформі Android за замовчуванням встановлювати пошуковий додаток Google Search і браузер Google Chrome.

До того ж, Google забороняла проводити смартфони на альтернативних версіях Android. Все це, на думку європейського регулятора, гальмує розвиток конкуренції і впровадження інновацій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування