Туреччина може втратити шанси на вступ до ЄС


Туреччина може втратити шанси на вступ до ЄС

Погіршення ситуації з правами людини в Туреччині та порушення демократичних стандартів можуть різко скоротити шанси Туреччини на вступ до ЄС, попередили в Євросоюзі.

У Брюсселі виступили з критикою внутрішньої політики президента країни Реджепа Тайіпа Ердогана, вказавши на регулярні порушення прав і свобод громадян, що посилилися після невдалої спроби державного перевороту влітку цього року.

“Настав час для Анкари повідомити нам, чого вона хоче насправді. Це тест на довіру”, – заявив єврокомісар з питань розширення і політики добросусідства Йоханнес Хан.

За його словами, у ЄС є серйозні сумніви в кандидатурі Туреччини на членство в союзі, що посилилися після хвилі судів і арештів, що прокотилися по країні після липневих подій.

“Туреччина як країна-кандидат в члени Євросоюзу повинна відповідати найвищим його стандартам і тут не може бути компромісів. У доповіді цього року про ситуацію в Туреччині ми відзначили, що Туреччина відкотилася назад в питаннях дотримання фундаментальних прав і дотримання законів”, – повідомив Хан, виступаючи на слуханнях в європарламенті в Брюсселі.

У той же час в доповіді про ситуацію в Туреччині, підготовленій ЄС, високо оцінені зусилля країни щодо скорочення кількості мігрантів, які намагаються дістатися до грецьких островів.

Туреччина вперше подала заявку на членство в ЄС в 1987 році, коли ще існував попередник Євросоюзу – Європейська економічна спільнота.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування