АМКУ вирішив розібратися, чому українці платять подвійну комісію при оплаті комуналки


АМКУ вирішив розібратися, чому українці платять подвійну комісію при оплаті комуналки

Регулятор планує розробити пропозиції щодо вдосконалення порядку прийому платежів від фізичних осіб за житлово-комунальні послуги і направити їх до Кабінету міністрів.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) має намір 16 листопада розглянути проблему, коли населення при оплаті житлово-комунальних послуг у відділеннях банків або «Укрпошти» платить комісію, незважаючи на те, що дані витрати вже закладені в тариф на послуги ЖКГ.

Про це у відповідь повідомила державний уповноважений Анна Артеменко.

«З метою визначення дієвих заходів врегулювання ситуації, що склалася з організацією прийому готівкових платежів за житлово-комунальні послуги від споживачів в комітеті 16.11.2016 заплановано проведення наради за участю представників зацікавлених органів державної влади, банківських установ та професійних об’єднань учасників ринку банківських послуг, громадськості», – йдеться у відповіді.

Як пояснила Артеменко, з 1 січня 2015 року по 31 травня 2016 року АМКУ провів дослідження ринку послуг з прийому готівкових платежів від фізичних осіб за комунальні послуги в усіх обласних центрах. Як з’ясувалося, комісія за прийом платежів встановлюється відповідно до договору, укладеного між компанією – постачальником комунальних послуг та банком або «Укрпоштою». Якщо ж такий договір не укладено, то розмір комісії встановлює організація, яка бере платежі.

 Однак в обох випадках громадяни сплачують цю комісію двічі, адже відповідні витрати включені в розрахунок тарифів на комунальні послуги.

Щоб усунути цю суперечність, АМКУ має намір провести вищезазначену нараду. За її результатами регулятор планує розробити пропозиції щодо вдосконалення порядку прийому платежів від фізичних осіб за житлово-комунальні послуги і направити їх до Кабінету міністрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування