Стало відомо, скільки вкрали нелегальні газові заправки у киян на роздрібному акцизі


Стало відомо, скільки вкрали нелегальні газові заправки у киян на роздрібному акцизі

Обсяг безподаткової торгівлі скрапленим газом в Києві за підсумками першого півріччя 2016 р. перевищив 70%. Такі результати спеціального дослідження, проведеного “Консалтинговою групою А-95”.

Згідно з даними Державної фіскальної служби, за перше півріччя 2016 року в міський бюджет Києва було перераховано 60,452 млн грн збору з роздрібного обороту підакцизних товарів (роздрібний акциз) від реалізації скрапленого газу. Відповідні дані ДФС надала на запит тимчасової контрольної комісії Київради з перевірки діяльності автозаправних станцій (в тому числі газових) і нафтосховищ (терміналів) на території Києва

З огляду на, що середня ставка роздрібного акцизу в першому півріччі 2016 року склала 1,17 грн/л, такий обсяг коштів був сплачений з реалізації близько 28,4 тис. т скрапленого газу. Тим часом, за даними “Консалтингової групи А-95”, обсяг столичного ринку пропан-бутану в розглянутий період склав близько 90 тис. т.

“У першому півріччі 2016 року роздрібний акциз був сплачений лише з 30% продажів зрідженого газу, в зв’язку з чим втрати міського бюджету оцінюються в 140 млн грн”, – заявив експерт “Консалтингової групи А-95” Артем Куюн.

На думку експертів, основну недоїмку формує зростаюча мережа нелегальних автомобільних газозаправних пунктів (АГЗП). За оцінками експертів “А-95” і КМДА, їх кількість на сьогодні досягає 300 одиниць, що значно перевищує кількість легальних об’єктів газопостачання.

У свою чергу, причиною виникнення і зростання обсягів безподаткової реалізації скрапленого газу є введення збору з роздрібного обороту підакцизних товарів (€ 0,042/л) нафтопродуктів в 2015 р.

“Більшість нелегальних АЗС торгує без касових апаратів, перетворюючи роздрібний акциз на свій заробіток і конкурентну перевагу перед добросовісними операторами. Обсяги безподаткової торгівлі зростатимуть і далі, але вже за рахунок нинішніх платників цього податку, які будуть змушені йти в тінь, щоб зберегти свій бізнес “, – сказав Артем Куюн.

Єдиним виходом з ситуації, що склалася, експерти вважають ліквідацію роздрібного акцизу з перенесенням цієї ставки в базовий акциз, який більш ефективно адмініструється, з подальшим перерозподілом надходжень до місцевих бюджетів

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування