У проекті бюджету заклали "мінімалку" 3200 гривень, додаткові витрати - 28 мільярдів


У проекті бюджету заклали "мінімалку" 3200 гривень, додаткові витрати - 28 мільярдів

Проект державного бюджету України на 2017 рік, поданий Кабінетом міністрів на розгляд Верховної Ради до другого читання сьогодні, 9 листопада, передбачає підвищення з 1 січня мінімальної заробітної плати вдвічі – до 3,2 тис. грн.

«Встановити в 2017 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня – 3200 гривень; в погодинному розмірі: з 1 січня – 19,34 гривні», – наголошується в оновленому проекті, опублікованому на парламентському порталі.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, на ці цілі передбачені додаткові видатки в обсязі близько 28,3 млрд грн, що дозволить забезпечити виплату підвищеної заробітної плати працівникам бюджетної сфери. Забезпечити додаткові доходи, як зазначається в пояснювальній записці, уряд очікує за рахунок підвищення відрахувань прибутку Національного банку України на 4 млрд грн, дивідендів – на 1,6 млрд грн і надходжень податків в результаті детінізації зарплати – на 9,4 млрд грн з держбюджету і на 10,9 млрд грн – по місцевих бюджетах.

Кабінет міністрів України сьогодні, 9 листопада, подав на розгляд Верховної Ради проект державного бюджету на 2017 рік до другого читання. Доходи держбюджету встановлені в сумі 721,4 млрд грн, що на 15,1 млрд грн більше показника за попереднім проектом, витрати – в сумі 790,4 млрд грн, що також на 15,1 млрд грн більше.

Граничний рівень дефіциту залишається на колишньому рівні – 77,5 млрд грн, граничний обсяг держборгу – також на колишньому рівні в 2,296 трлн грн. Верховна Рада України прийняла проект держбюджету на 2017 рік в першому читанні 20 жовтня. Основою для розрахунку показників держбюджету на 2017 рік став макроекономічний прогноз, який передбачає зростання реального ВВП на 3%, зростання номінального ВВП до 2,585 трлн грн, споживчу інфляцію до кінця року на рівні 8,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
В Контексті Finance.ua
Опитування