«Укравтодор» пропонує ввести плату для вантажоперевізників


«Укравтодор» пропонує ввести плату для вантажоперевізників

Кошти пропонується направити на утримання автодоріг в належному стані.

Вантажоперевізники повинні оплачувати користування автошляхами України для підтримки їх в належному стані, заявив в.о. голови «Укравтодору» Славомір Новак.

Новак вважає, що необхідно домовлятися з підприємствами, що здійснюють вантажоперевезення. «Якщо вони хочуть заробляти гроші на дорогах, то нехай інвестують в ці дороги. Не тільки купуючи паливо, тому що це нормально, а оплачуючи користування цією дорогою», – зазначив топ-менеджер і як приклад навів європейський досвід.

«У Європі є святе правило: хто використовує – той оплачує. І той, хто завдає найбільших збитків, і платить. А хто більше розбиває дорогу? Великі важкі автомобілі, які заробляють гроші на перевезенні вантажу», – заявив він.

За його словами, другим важливим аспектом боротьби за збереження доріг є ваговий контроль. «Не може бути так, щоб вантажівка була перевантажена в тричі, тому що не існує технології створення доріг, які б витримували вантажівку вагою 120-150 тонн. Тому що це буде знову цілеспрямоване витрачання грошей громадян», – зазначив Новак, додаючи, що вже обговорював це з представниками європейських установ, які приїжджали до Києва минулого тижня.

Раніше Новак порівнював українські дороги з польськими, і, за його словами, 20 років тому в Польщі була аналогічна розруха на дорогах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування