Один з головних кредиторів погіршив прогнози для України


Один з головних кредиторів погіршив прогнози для України

Один з ключових кредиторів України і найбільший кредитор приватного сектору української економіки Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз зростання економіки України в 2016 році до 1,5% з 2%, але підтвердив прогноз зростання в 2017 році на рівні 2%.

Про це йдеться в звіті банку щодо країн Східної та Центральної Європи.

На думку фінансистів ЄБРР, геополітичні ризики залишаються чутливими для України, однак країна виходить із рецесії і повертається до економічного зростання після 16 місяців падіння економіки.

“Разом з тим, темпи відновлення економіки були дещо сповільнені політичною кризою початку року, – йдеться у звіті ЄБРР. – Ми знижуємо прогноз зростання за підсумками 2016 року до 1,5%, але залишаємо в силі показник зростання в 2017 році на рівні 2%”.

Нагадаємо, ЄБРР працює в Україні з 1992 року. За цей час загальний обсяг кредитів перевищив 12 млрд євро в рамках 368 проектів. Це приблизно чверть від загального обсягу прямих іноземних інвестицій, отриманих Україною від приватних інвесторів за весь час незалежності.

Раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) зберіг прогноз зростання економіки України на 2017 рік на рівні 2,5% при інфляції (рік до року на 8,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування