Казахстан, перший в світі з видобутку урану, передумав будувати атомну станцію


Казахстан, перший в світі з видобутку урану, передумав будувати атомну станцію

Казахстан, який займає перше місце в світі з видобутку урану, не планує в найближчі сім років будувати власну атомну електростанцію через надлишок електроенергії в країні, сказав міністр енергетики Канат Бозумбаєв.

Астана виношувала плани будівництва атомної станції більше десяти років і вела попередні переговори як з російським “Росатомом”, так і з японською Toshiba.

“У Казахстані зараз профіцит електричної енергії: влітку 5.000 мегават, при зимових максимумах десь 3.500. Ми зробили довгостроковий… баланс. В семирічному періоді дефіциту ми не бачимо, тому в семирічному періоді ми якихось нових потужностей, таких як атомна станції, не бачимо”, – сказав міністр журналістам. Видобуток урану в країні веде державний Казатомпром і його спільні підприємства, в яких беруть участь світовий лідер ядерної індустрії Areva і японська Sumitomo Corp.

Казатомпром володіє 10% виробника ядерних реакторів Westinghouse Electric Co, американського підрозділу японського промислового гіганта Toshiba Corp. У 2015 році Казахстан збільшив виробництво урану на 4,3% до 23.800 тонн, залишившись найбільшим в світі виробником з часткою ринку більше 40%. Обсяг видобутку Казатомпрома склав 13.000 тонн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Світ
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування