МВФ надав прогноз економіки України на 2016-2017 рр.


МВФ надав прогноз економіки України на 2016-2017 рр.

Ключовий кредитор України Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання економіки України на 2017 рік на рівні 2,5% при інфляції рік до року в 8,5%.

Про це йдеться у звіті Фонду по країнах Східної Європи, опублікованому на сайті організації.

Одночасно Фонд зберіг прогноз зростання ВВП на 2016 рік на рівні 1,5% при інфляції з розрахунку рік до року на рівні 13,5%. Згідно з оприлюдненими даними, Фонд також прогнозує зростання експорту України до 2017 року не менше 3,6% ВВП при зниженні зовнішнього боргу до 136,3% ВВП.

Нагадаємо, на початку жовтня МВФ також повідомив, що зберігає прогноз зростання економіки України за підсумками 2016 року на рівні 1,5%, але при цьому поліпшив прогноз інфляції до 13% з 15,1%. Україна відновила партнерські відносини з Фондом у вересні.

Пізно ввечері 14 вересня Фонд повідомив про завершення другого перегляду чотирирічної програми співпраці з Україною, схваленої в березні 2015 року, і прийняв рішення виділити Києву третій за рахунком кредитний транш обсягом 1 млрд дол.

Таким чином, загальний обсяг вже виділеного фінансування складе 7,62 млрд дол. при загальному обсязі кредитування 17,5 млрд дол. Рішення про виділення коштів було прийнято після більш ніж річної паузи у відносинах між Україною і МВФ.

У разі, якщо в найближчі місяці українській владі вдасться переконати МВФ в незмінності курсу на проведення реформ і продемонструвати прозорий бюджетний процес, конструктивну податкову реформу, лібералізацію валютного регулювання, обговорення пенсійної реформи, Київ може розраховувати на четвертий кредитний транш обсягом близько 1,3 млрд дол. до кінця поточного року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування