НБУ буде питати у банків кращий курс валюти


НБУ буде питати у банків кращий курс валюти

Національний банк України створив нормативно-правову базу для введення нової форми валютних інтервенцій – запит кращого курсу валюти.

“Перевагою цієї нової форми валютних інтервенцій є швидкість її застосування. Якщо валютний аукціон є найбільш вдалою формою інтервенцій для накопичення міжнародних резервів, то інтервенція із запитом щодо кращого курсу є найбільш ефективним інструментом для згладжування функціонування міжбанківського валютного ринку. Адже ця нова форма інтервенцій дозволяє оперативно реагувати на зміну ситуації на валютному ринку”, – повідомляє прес-служба регулятора.

Здійснення запиту кращого курсу буде відбуватися таким чином.

Спочатку Національний банк здійснює у банків запит щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти через торгово-інформаційні системи.

Отримавши пропозиції банків, НБУ укладає договір з тим банком, який запропонував найкращу ціну.

Для участі в інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу, Національний банк обиратиме банки за прозорими критеріями.

А саме – банк повинен входити до переліку з 20 банків, які за попередній квартал мали найбільші обсяги операцій з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими учасниками міжбанківського валютного ринку і Національним банком.

На початку кожного кварталу Національний банк по електронній пошті буде направляти банкам перелік банків, які в поточному кварталі можуть стати учасниками такої валютної інтервенції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua