Огляд цін в новобудовах за жовтень 2016


Огляд цін в новобудовах за жовтень 2016

Жовтень 2016 року вніс свої корективи на ринок нерухомості Києва та України в цілому. У вересні-жовтні цього року після низки скандалів, все гостріше постали питання про незаконні забудови багатоповерхових будинків та цілих житлових комплексів на території великих міст країни; у багатьох, вже зданих новобудовах, в цьому році з різних причин не змогли підключити опалення; в скандальних і неблагонадійних будинках припиняють будівництво, а вкладники і майбутні мешканці не мають гарантій, що роботи будуть відновлені.

Всі ці фактори гостро впливають на первинний ринок та вартість квадратних метрів у нових квартирах.

У жовтні, як повідомив порталу Finance.UA агрегатор оголошень m2bomber.com спостерігається не тільки збільшення угод на вторинному ринку нерухомості (вперше за останні роки вторинний ринок обігнав за кількістю угод ринок новобудов), а і падіння вартості нового житла в порівнянні з вереснем цього року.

Нижче наведені основні показники первинного ринку нерухомості в деяких містах України. Звертаємо увагу, що в Топи по кожному місту увійшли тільки законні та актуальні новобудови.

1. Середня вартість квадратного метра в новобудовах в жовтні становить:

  • Київ – 21 970 грн (857 дол), у вересні вартість дорівнювала 22 188 грн (855 дол);
  • Дніпро – 16 795 грн (655 дол), у вересні: 17 954 грн (692 дол);
  • Львів – 16 687 грн (651 дол), у вересні: 16 932 грн 652 дол);
  • Одеса – 19 700 грн (768 дол), у вересні: 19 092 грн (735 дол);
  • Харків – 14 200 грн (553 дол), у вересні: 14 293 грн (551 дол).

2. Найбільше ціни на квадратний метр знизилися в таких житлових комплексах (грн/м2):

3. У рейтингу збільшення вартості квадратного метра за минулий місяць серед новобудов можна відзначити такі (грн/м2):

4. У ТОП найбільш дорогих новобудов за вартістю квадратного метра в жовтні увійшли (грн/м2):

5. Найдоступніші метри квадратні можна знайти в таких ЖК (грн/м2):

За останні два роки українські аналітики ринку нерухомості щокварталу пишуть і говорять про те, що настало чергове «дно» вартості квартир, і дешевше вже не буде.

Експерти m2bomber.com припускають, що у зв’язку з постійно виникаючими скандальними будівництвами (а якщо вірити депутатам Київради, зараз кожна 10-та забудова тільки в Києві незаконна), зі збіднінням українського народу і зі сформованою економічною ситуацією в Україні не варто найближчим часом очікувати підвищення вартості квадратних метрів (у доларовому еквіваленті) на первинному ринку, і це підтверджує статистика цін.

На думку експертів, за останні півроку медіанна ціна на квадратні метри в новобудовах Києва знизилася на 0,14% (в гривнях). Вторинний ринок також знижує свою вартість на квартири (за півроку ціни в столиці знизилися на 3,79%), а це ніяк не надає можливості зростання в ціні для нових будинків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування