Нацбанк введе валютну інтервенцію із запитом найкращого курсу


Нацбанк введе валютну інтервенцію із запитом найкращого курсу

Національний банк України до кінця нинішнього року має намір запропонувати нову форму інтервенції – запит найкращого курсу, відповідно до затвердженої стратегії валютних інтервенцій на 2016–2020 роки.

Про це повідомляють на веб-сайті НБУ з посиланням на виступ директора департаменту відкритих ринків НБУ Сергія Пономаренка під час семінару з монетарної політики, організованого регулятором для керівників казначейських підрозділів банків і аналітиків фінансового ринку.

«Якщо валютний аукціон є найвдалішою формою інтервенції для накопичення міжнародних резервів, то інтервенції із запитом найкращого курсу є найефективнішим інструментом для згладжування функціонування валютного ринку», – сказав С.Пономаренко, наголосивши, що саме ця форма інтервенцій дає можливість оперативно реагувати на зміну ситуації на валютному ринку.

За його словами, Нацбанк також планує відмовитися від активного використання систем ВалКлі та Системи надання інформації щодо угод на міжбанківському кредитному ринку КредІнфо. Замість них, НБУ має намір перейти до роботи через торговельно-інформаційні системи (ТІС) Блумберг і Рейтер.

При цьому на перехідному етапі банки зможуть реєструвати міжбанківські угоди або на власний розсуд у ВалКлі чи КредІнфо, як це відбувається зараз, або в одній із ТІС.

Крім того, НБУ вдосконалює техніку проведення валютних інтервенцій, перейшовши з проведення інтервенцій через системи ВалКлі та КредІнфо на ТІС Блумберг і Рейтер. На першому етапі перехід до нового формату роботи діятиме для валютних аукціонів та інтервенцій у формі запиту найкращого курсу, потім – для двох інших форм інтервенцій (за єдиним курсом і адресною).

Учасники зустрічі також обговорили потенційну можливість введення інституту маркет-мейкерів.

У разі реалізації такого кроку банки маркет-мейкери дістануть ексклюзивне право на участь у валютних інтервенціях і, можливо, ліберальніші параметри проведення власних валютних інтервенцій. При цьому вони повинні будуть взяти на себе зобов’язання підтримувати ліквідність ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua