НБУ обновив методологію розрахунку офіційного курсу гривні


НБУ обновив методологію розрахунку офіційного курсу гривні

Національний банк України з 1 листопада змінить підхід до розрахунку офіційного курсу гривні до іноземних валют.

Згідно з повідомленням Нацбанку, зміни передбачені постановою Правління НБУ №391 від 13 жовтня 2016 року “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

По-перше, Національний банк удосконалює методологію розрахунку офіційного курсу гривні до долара США, на основі якого розраховується офіційний курс гривні до інших іноземних валют.

Досі офіційний курс розраховувався як середньозважений курс продавців і покупців, що склався за даними Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України.

Тепер же розрахунок буде включати тільки угоди між банками, а також між банками і НБУ.

По-друге, Нацбанк оновить списки валют для щоденного і щомісячного встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют з урахуванням зміни структури зовнішньої торгівлі України в останні роки і коригування Класифікатора іноземних валют та банківських металів у квітні цього року.

Як повідомлялося, Нацбанк анонсував подальше пом’якшення адміністративних обмежень на валютному ринку, установлених протягом 2014-2015 років для стабілізації курсу національної валюти.

Історичний мінімум курсу української гривні відносно долара США, досягнутий в лютому 2015 року, становить 30,01 грн/дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua