Нацбанк планує мінімізувати свою присутність на валютному ринку


Нацбанк планує мінімізувати свою присутність на валютному ринку

Національний банк України планує мінімізувати присутність на валютному ринку в міру досягнення цільового рівня міжнародних резервів.

Про це заявив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко під час брифінгу, представляючи розроблену регулятором стратегію валютних інтервенцій.

 «У найближчому майбутньому ми все-таки будемо намагатися збільшити ліквідність ринку, прибрати обмеження, зробити ринок більш ефективним і мінімізувати нашу присутність на ринку.

Сьогодні ми часто змушені виходити на ринок і організовувати аукціони, але в майбутньому ми бачимо нашу присутність на ринку тільки в певних ситуаціях – при надмірній ліквідності і якихось шоках», – сказав Пономаренко.

Серед факторів, що визначають потреби в інтервенціях, представник НБУ назвав рівень міжнародних резервів і ліквідність валютного ринку.

За словами Пономаренка, на сьогодні валютний ринок є не дуже ліквідним – з щоденним обсягом близько 250-350 млн дол., в зв’язку з чим він залишається дуже чутливим до зовнішніх потрясінь і вимагає участі регулятора.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua