ЦБ світу збільшили частку ієни в міжнародних резервах


ЦБ світу збільшили частку ієни в міжнародних резервах

Центральні банки в усьому світі збільшили частку ієни в загальному обсязі своїх резервів до 4,5% у другому кварталі, або максимального рівня з 2003 року, свідчать дані Міжнародного валютного фонду.

Цей крок збігся з найбільш різким квартальним зміцненням японської валюти майже за вісім років – на 1,8% до долара США. У парі з євро ієна подорожчала на 0,7% в липні-вересні.

Істотний вплив вчинив Народний банк Китаю, резерви якого становлять $ 3,2 трлн: в цьому році китайський ЦБ продає держоблігації США і нарощує вкладення в японські облігації та векселі.

Частка ієни в міжнародних резервах досягала рекордно високого рівня в 8,5% в 1991 році. Надалі слабкість японської економіки і поява євро призвели до поступового скорочення цього показника, хоча ієна все ще посідає третє місце як валюта для зовнішньоторговельних розрахунків і четверте місце – для міжнародних платежів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua