Єгипет офіційно не забороняв поставки українського зерна — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Єгипет офіційно не забороняв поставки українського зерна

Аграрний ринок
167
Україна не отримувала офіційної інформації про заборону поставок зернових в Єгипет, написав голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба) Володимир Лапа на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
“По-перше, жодної офіційної інформації ані від компетентних органів Єгипту, ані від посольства України ми не отримували”, – повідомив він.
За його словами, в гіршому випадку йдеться не про заборону, а про встановлення нульових допусків щодо ріжків (ergot fungus).
При цьому під час зустрічі Держпродспоживслужби з українськими торговими компаніями в Києві 15 вересня кілька з них висловили готовність подавати заявки на експорт до Єгипту навіть на таких умовах.
“Поки єгипетська сторона досягла лише одного результату – тендери на закупівлю не відбуваються через нестачу заявок. Очевидно, експортери різних країн для початку спробують вивчити практику прийняття вантажу, який уже відправлений до Єгипту за попередньо укладеними договорами”, – зазначив В. Лапа.
За його інформацією, в середині вересня в Єгипет було відправлено дві партії української пшениці на 29 і 33 тис. тонн.
“Наші подальші дії (слід очікувати, що і подальші дії українських експортерів) будуть залежати від того, чи виникнуть проблеми з прийомом українського зерна в Єгипті”, – додав В.Лапа.
Як повідомлялося, суперечка з приводу ріжків в пшениці при поставках до Єгипту триває вже кілька місяців. Влітку, після прийняття Єгиптом рішення про “нульові ріжки”, тендерні закупівлі зерна цією країною практично припинилися. Країни-продавці відмовлялися від участі в тендерах. Закупівлі поновилися після того, як було прийнято рішення, що допускає ввезення пшениці з вмістом ріжків на рівні не більше 0,05%.
У вересні позиція державних органів Єгипту знову змінилася. Мінсільгосп і Мінохоронздоров’я країни повернулися до правила про “нульові ріжки”. Відповідні зміни були внесені і в тендерні умови GASC.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас