Мінекономрозвитку назвало фактори, які вплинули на промвиробництво — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінекономрозвитку назвало фактори, які вплинули на промвиробництво

Казна та Політика
496
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України під час оцінки ситуації в українській промисловості спрогнозувало, що ключовими факторами, які будуть впливати на розвиток промислового потенціалу України, стануть цінові коливання на традиційних для нашої країни товарних ринках, а також відновлення економіки на сході в частині транспортного сполучення .
Про це йдеться в аналітичному звіті міністерства.
У Мінекономрозвитку нагадали, що за підсумками липня падіння промвиробництва сповільнилося до 0,2%, а з урахуванням коригування на святкові дні мало місце навіть зростання на 0,9% в порівнянні з червнем. Позитивну динаміку в липні забезпечили також активізація виробництва в Донецькій і Луганській областях за рахунок відновлення транспортного сполучення, відновлення купівельної спроможності населення, а також невелике зростання інвестування.
«В цілому за підсумками січня-липня 2016 року в порівнянні з січнем-липнем 2015 року зростання промвиробництва становило 1,7%, – ідеться в звіті. – У другому півріччі 2016 року очікується, що дія таких чинників, як помірне відновлення внутрішнього і інвестиційного попиту, компенсують дію стримуючих факторів – таких як, додаткові торгові обмеження з боку Росії. Однак вирішальними факторами динаміки промислового виробництва стануть динаміка цін на світових товарних ринках, включаючи чорні метали і мінеральні добрива, а також ситуація з транспортним сполученням на сході».
Нагадаємо, за даними Держстату, спад промислового виробництва в Україні в липні 2016 року в річному вираженні, в порівнянні з липнем 2015 року, сповільнилося до 0,2% з 3,4%, зафіксованих місяцем раніше. Найбільше зростання виробництва в липні 2016 року в порівнянні з липнем 2015 року зафіксовано у видобутку кам’яного та бурого вугілля – на 13,5%, виробництві комп’ютерів, електронної та оптичної продукції – на 9,6%, хімічної промисловості – на 7,1%.
Найбільше зростання в порівнянні з попереднім місяцем зафіксовано у виробництві комп’ютерів, електронної та оптичної продукції – на 72,8%, видобутку кам’яного та бурого вугілля – на 44,5%, виробництві коксу і продуктів нафтопереробки – на 14%. Найбільше падіння виробництва в липні 2016 року в порівнянні з липнем 2015 року зафіксовано у виробництві автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів – 19,3%, виробництві інших машин та устатковання – 9,8%, виробництві електричного обладнання – на 9,1%. Найбільше падіння виробництва в порівнянні з попереднім місяцем зафіксовано у виробництві інших машин та устатковання – 4,3%, фармацевтиці – 2,7%, виробництві автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів – 1,8%.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас