В НБУ навели ще один аргумент на користь режиму інфляційного таргетування (дослідження) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В НБУ навели ще один аргумент на користь режиму інфляційного таргетування (дослідження)

Валюта
558
Ступінь впливу на внутрішні ціни в Україні залежить від напряму та розміру курсових коливань.
Про це йдеться у доповіді провідного фахівця відділу досліджень департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Олександра Фарини.
Отримані результати свідчать, що, по-перше, ефект перенесення на базову інфляцію внаслідок девальвації національної грошової одиниці значно більший, ніж у випадку зміцнення обмінного курсу.
“Це може пояснюватися високим рівнем монополізації ринків. У конкурентному середовищі, де виробники змагаються за частку ринку, внутрішні ціни більш чутливі до ревальвації обмінного курсу, ніж до девальвації. Проте в умовах недосконалої конкуренції іноземний експортер справляє вагомий вплив на формування ціни на ринку країни імпортера та у випадку зміцнення валюти імпортера має схильність до коригування своєї націнки, що дає змогу утримати фіксовані ціни та збільшити прибуток. Натомість девальвація валюти імпортера стимулює іноземного виробника до підвищення своїх цін для уникнення збитків”, – зазначає Фарина.
По-друге,споживчі ціни по-різному реагують на малі, помірні та великі зміни обмінного курсу. Тоді як малі та великі курсові коливання значною мірою переносяться на рівень споживчих цін, вплив помірних коливань є незначущим.
“Такі висновки – ще один аргумент на користь застосування Національним банком режиму інфляційного таргетування, який характеризується помірними коливаннями обмінного курсу”, – пояснює представник НБУ.
З матеріалами дослідження українською мовою можна ознайомитися тут.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас