У Києві 43 судді-мільйонера, 11 землевласників і 6 бездомних — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Києві 43 судді-мільйонера, 11 землевласників і 6 бездомних

Казна та Політика
1136
Після того як ВР дала старт судовій реформі, увага громадськості зосередилася на стилі життя та майні українських суддів. Нагадаємо, реформа, крім переатестації і підвищення зарплат, передбачає подвійне декларування доходів суддів (окремо їх самих, а також членів їх сім’ї), а також – звільнення за неправдиву інформацію про заробітки.
Громадська організація “Чесно” вже проаналізувала декларації про доходи за 2015 рік 309 працівників вищих судів (всього збираються розглянути досьє 7000 українських служителів Феміди) – Конституційного, Верховного, Вищого суду з цивільних і кримінальних справ, Вищого адмінсуду та Вищого господарського. Серед них виявили 43 мільйонера (по сукупному доході сім’ї), 11 великих землевласників (у власності від 8 до 18 гектарів) і навіть шестеро “бездомних” (на сім’ю не зареєстровано житло).
У Києві 43 судді-мільйонера, 11 землевласників і 6 бездомних
Тим часом організація Transparency International з’ясувала, на чому їздять служителі Феміди – як джерело взяли декларації працівників п’яти великих суден по всій країні (див. Інфографіку). Виявилося, що найдорожчим автопарком обзавелися працівники Київського апеляційного адмінсуду – суддям і членів їхніх сімей належать автомобілі загальною вартістю близько $ 1,4 млн! “Тут зустрічаються Porsche Cayenne, Jaguar ХF, Audi Q7, Toyota Land Cruiser Prado, Lexus. Хоча середня вартість машин співробітників Київського апеляційного і їх рідних – $18 тисяч, – відзначають автори дослідження. – У Господарському суді Харківської області – $ 21 тисяча в середньому. А в 80% сімей членів Дніпропетровського окружного адмінсуду є автомобілі, ринкова вартість яких перевищує $ 20 тисяч “.
Декларації чиновників особливо дивують в світлі їх нинішніх зарплат: за даними АП, щомісячний оклад судді першої інстанції – близько 16 тис. грн. “Такі зарплатні дані підтверджуються деклараціями суддів. Залишається відкритим питання, як держчиновникам з таким рівнем зарплат вдається обслуговувати, утримувати, а головне – купувати автомобілі вартістю в десятки тисяч доларів”, – задається питанням громадські працівники. Експерти пояснюють це тим, що судді в останні 10 років “втратили страх” через недоторканість. “Невідповідність між доходами і майном – колосальна. Довгий час судді вважалися класом негласних мільйонерів. Тепер же судова реформа дає законодавчий привід для потенційних розслідувань. До того ж з 15 числа вступає в силу нова, жорсткіша система декларування. Так що під тиском громадськості дійсно може бути досягнутий прогрес “, – вважає політолог Володимир Фесенко.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас