Яким буде курс гривні після пом'якшення валютних обмежень, - банкіри — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Яким буде курс гривні після пом'якшення валютних обмежень, - банкіри

Валюта
4610
Пом’якшення валютних обмежень не зробить істотного впливу на курс гривні, вважають, банкіри.
“Час для більш серйозного в порівнянні з колишніми кроками ослаблення валютних обмежень вибрано вдало. За нашими оцінками, у другому кварталі Україна зафіксує солідний профіцит поточного рахунку платіжного балансу, що створює надлишок іноземної валюти на ринку. В практичному плані це відбивається в тенденції гривні до зміцнення і істотних обсягах викупу іноземної валюти на ринку Національним банком України ($333 млн в травні, $201 млн за перші 8 днів червня) “, – сказав головний економіст Альфа-Банку (Україна) Олексій Блінов.
За його оцінкою, дозвіл регулятора на репатріацію дивідендів за 2014-2015 рр. також не зробить істотного впливу на валютний ринок.
“Норма про репатріацію дивідендів в межах 10% в місяць не повинна істотно вплинути на валютний ринок, так як вона відсікає великі випадки накопичених дивідендів”, – сказав експерт.
Блінов вважає, що наступними пріоритетними кроками валютної лібералізації слід зробити скасування вимог до попереднього резервування гривні під купівлю іноземної валюти, пом’якшення вимог до документарного оформлення транскордонних операцій і зняття обмежень на зняття коштів з рахунків фізичних осіб в іноземній валюті.
Директор казначейства Ощадбанку Володимир Ісаков також вважає, що поступальне скасування валютних обмежень не чинитиме додатковий тиск на курс гривні. “На наш погляд, такі зміни не суттєво вплинуть на формування курсу, ми не очікуємо значної реакції ринку. Можливо, при подальшій лібералізації обсяги тіньового ринку можуть скоротитися”, – сказав він.
Аналітик UniCredit Bank Андрій Приходько вважає, що в зв’язку з пом’якшенням валютних обмежень НБУ скоротить купівлю валюти на ринку. “Такий крок НБУ не позначиться на курсі, який буде залишатися в районі 25 грн/$1 в найближчим часом. Я думаю, через пом’якшення валютних обмежень, особливо в частині зниження норми обов’язкового продажу до 65% і дозволу репатріації дивідендів, НБУ значно скоротить обсяги викупу валюти з ринку “, – сказав він.
За оцінкою А.Приходька, зростання експортної виручки металургів і виробників соняшникової олії на тлі сезонного зниження попиту на валюту від імпортерів у зв’язку із закінченням опалювального сезону створює сприятливу ситуацію на валютному ринку. Позитивна динаміка міжбанківського ринку створює передумови для пом’якшення валютних обмежень, проте ситуація на валютному ринку залишається крихкою.
“Особливо ця крихкість буде відчуватися восени, коли імпортери збільшать закупівлі енергоресурсів для опалювального сезону. На цьому тлі зовнішній шок у вигляді падіння цін на сировину може розгойдати ситуацію на валютному ринку, і тоді пом’якшення валютних обмежень може вийти боком. Хоча в будь-якому випадку НБУ може дуже оперативно посилити валютні обмеження, якщо буде бачити відповідні ризики”, – зазначив експерт.
Головний експерт відділу операцій на валютному і грошовому ринках ОТП Банку Микита Мишаков в свою чергу додав, що в результаті рішення НБУ про зменшення норми обов’язкового продажу валютної виручки на валютному ринку пройшла корекція, але загрози для курсу гривні немає.
“В результаті зниження на 10% до 65% обов’язкового продажу надходжень експортерів сьогодні гривня втратила близько 5 копійок, що є невеликою корекцією після зміцнення, при цьому поки про падіння курсу гривні мова не йде”, – сказав він.
Щодо перспектив скорочення тіньового валютного ринку він зазначив, що основним фактором, що впливає на активність операторів тіньового ринку залишається 2% збір до ПФ.
“Для ліквідації переваги чорного ринку над офіційним слід скасувати не тільки ліміти за операціями в готівковій валюті, але і цей збір”, – підкреслив експерт.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас