Топ-10 прогульників Верховної Ради (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Топ-10 прогульників Верховної Ради (інфографіка)

Казна та Політика
3520
Дисципліна депутатів ВР давно залишає бажати кращого. Ось і новопризначений спікер парламенту Андрій Парубій поскаржився на прогульників та пообіцяв серйозно посилити покарання за ці проступки.
Журналісти з’ясували, хто з народних обранців відвідує зал засідань найрідше і як з цим можна боротися.
Зазначимо, що спікер запропонував ввести адміністративні заходи за прогули: позбавити депутатів можливості працювати в міжнародних групах, виключати прогульників з керівництва комітетів і штрафувати. До речі, це вже не перша ініціатива по боротьбі з прогулами нардепів.
Рік тому Володимир Гройсман запустив програму “Стоп прогульник!”, в рамках якої персональні сторінки депутатів на сайті ВР були обладнані спеціальною графою, де відмічалася кількість пропущених засідань. Можна згадати і петицію на сайті президента України про позбавлення мандатів за три прогули без поважної причини, яка швидко набрала потрібну кількість голосів.
В результаті Порошенко запропонував Гройсману розглянути це питання, але далі справа так і не пішла. Останнім кроком у вихованні депутатів став план реформ українського парламенту, де пропонувалося розробити кодекс депутатської етики та окремим пунктом прописати заходи покарання для злісних прогульників. За цим планом у Раді хочуть створити інститут приставів — вони будуть стежити не лише за порядком на засіданні, але і реєструвати відсутніх.
Однак експерти попереджають: поки не виросте нове покоління українських політиків, яке по-іншому буде ставитися до голосування, питання не вирішити. “Це проблема всієї 25-річної історії незалежності України. Ніколи не було так, щоб Верховна Рада нормально працювала в частині індивідуального голосування. Тому хто б не був спікером — Гройсман, Литвин або Парубій — все одно не вдасться досягти швидкого прогресу в цьому питанні”, — говорить політексперт Андрій Бузаров.
При цьому він називає три основні заходи, які можуть, на його думку, допомогти дисциплінувати нардепів: персональний штраф, тимчасове усунення від участі в пленарних засіданнях і штраф на фракцію: “Це ж відповідальність, в тому числі і фракції, якщо людина недисципліновано виконує свою роботу. Тому можна карати її, щоб якось вплинути на депутата. Дієвим буде і позбавлення мандатів, але сумніваюся, що депутати підтримають таке рішення — вони не будуть голосувати проти себе”.
СВІТОВИЙ ДОСВІД. В Ісландії злісного прогульника парламент може позбавити депутатського мандата. Схожа історія і в Польщі, де за пропуск кількох засідань сейму позбавляють депутатського документа. Також в Європі дуже популярний спосіб покарання саме через фракцію.
А у США активно використовується інститут приставів: навіть був випадок, коли службовець, який стежить за відвідуванням сенаторами засідань, зламав палець одному з них, намагаючись доставити його в зал. У Великобританії ж всередині кожної партії є спеціальна людина, яку називають “батіг” — він стежить не лише за порядком в парламенті, але і за тим, щоб депутати не прогулювали.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас