Введення в експлуатацію двох високовольтних ліній від РАЕС і ХАЕС дасть можливість Києву подвоїти енергоспоживання, - голова "Укренерго" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Введення в експлуатацію двох високовольтних ліній від РАЕС і ХАЕС дасть можливість Києву подвоїти енергоспоживання, - голова "Укренерго"

Енергетика
477
Введення в експлуатацію двох високовольтних ліній напругою до 750 кВ, що з’єднали Рівненську і Хмельницьку атомну електростанції з підстанцією “Київська”, істотно збільшує надійність функціонування Об’єднаної енергетичної системи України, а також надає можливість Києву подвоїти енергоспоживання.
Про це заявив глава компанії “Укренерго” Всеволод Ковальчук.
“Будівництвом двох високовольтних ліній (” РАЕС – ПС “Київська” і ХАЕС – ПС “Київська” – ред.) Ми підсилюємо зв’язки Заходу країни з Центром. Незалежно від рівня виробництва і споживання електроенергії – це істотно підвищує енергонадійності системи “, – зазначив Ковальчук.
“Київ динамічно розвивається і є енергодефіцитним. Але обмеження по видачі електроенергії будуть зняті після підключення двох високовольтних ліній до енергокольцу і завершення робіт по реконструкції. Це дасть додатково Києву потужність 1000-1500 мВт”, – додав глава “Укренерго”, уточнивши, що зараз столиця України споживає приблизно стільки ж.
При цьому Ковальчук зазначив на поетапність дій по введенню в експлуатацію магістральних ліній. Зокрема, лінія “Рівненська АЕС – ПС” Київська “, за його словами, була підключена до системи в кінці минулого року, а друга лінія” Хмельницька АЕС – ПС “Київська” – в кінці другого кварталу цього року.
“Для фізичного включення лінії” ХАЕС- ПС “Київська” потрібно зробити ще два кроки. Крок перший – ввести нову лінію 330 кВ, яка з’єднує підстанцію 750 кВ “Київська” з підстанцією київського кільця 330 кВ “Північна”. Крок другий – відключити лінію 750 кВ, що сполучає ХАЕС і з Чорнобильською станцією. Вона зараз перебуває під навантаженням. Її просто так відключити не можна – інакше постраждає надійність енергопостачання Києва “, – підкреслив Ковальчук.
Разом з тим глава “Укренерго” не виключив, що терміни по введенню в експлуатацію можуть бути порушені через складнощі при вирішенні питання щодо відведення знаходяться в приватній власності земельних ділянок, необхідних для будівництва лінії ліній.
“Укренерго”, для повноцінного функціонування київського енергокільця, планує приступити до установки додаткового трансформаторного обладнання на підстанції “Київська”, до 2018 року побудувати ще одну підстанцію “Західна” і до 2020 року завершити модернізацію вже існуючих підстанцій київського кільця.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас