Приватні банки збираються залучити до видачі енергокредитів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Приватні банки збираються залучити до видачі енергокредитів

Кредит&Депозит
673
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) планує залучити приватні банки до державної програми компенсації частини тіла кредитів, отриманих населенням для реалізації заходів з підвищення енергоефективності житла.
Про це в ході прес-конференції заявив заступник директора департаменту технічного регулювання енергоефективності – начальник управління державної експертизи Держенергоефективності Роман Марецький.
“Ми зараз думаємо над тим, щоб розширити перелік банків-учасників держпрограми”, – сказав він. При цьому Марецький додав, що відомство розробляє список критеріїв, яким повинен відповідати той чи інший банк для участі в державній програмі.
Також він зазначив, що для захисту інтересів позичальників Держенергоефективності вивчає можливість використання критеріїв, раніше розроблених НБУ. “Згідно з новими критеріями НБУ, все банки, що працюють в Україні, діляться на 4 групи: банки з державною часткою, банки з іноземним капіталом, банки, частка активів яких більше 0,5% активів банківської системи (група I), і банки, частка активів яких менше 0,5% активів банківської системи (група II). Якщо НБУ дозволить, ми визначимо кілька з цих груп для того, щоб захистити позичальників від додаткових ризиків”, – сказав Марецький.
Нагадаємо, на початку квітня 2015 року віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко повідомив, що уряд прийняв програму компенсації 20-40% вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності. Бюджет програми склав 1,57 мільярда гривень.
Кабінет міністрів виділив Мінрегіону 495,72 мільйона гривень для фінансування заходів Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки.
Фінансування програми здійснюють три державні банки: “Ощадбанк”, “Укрексімбанк” і “Укргазбанк”.
12 серпня Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з яким розмір компенсації вартості тіла кредиту, взятого на купівлю негазових котлів і утеплення житла, для громадян, які отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, збільшений до 70%. Тією ж постановою передбачено збільшення максимальної суми компенсації тіла кредиту на термомодернізацію і заходи з утеплення до 12 тисяч гривень і 14 тисяч гривень з 5 тисяч гривень і 10 тисяч гривень відповідно, в залежності від форми організації управління житлом (ОСББ або ЖБК).
До державної програми енергозбереження приєдналися місцеві органи влади, які компенсують частину процентних ставок по кредитах на утеплення. Учасниками державної програми компенсації процентних ставок є 17 областей України.
За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, на даному етапі банки – учасники держпрограми щодня оформляють понад 900 “теплих” кредитів на суму близько 16 мільйонів гривень. У той же час, за словами глави Держенергоефективності Сергія Савчука, його відомство розраховує, що в 2016 році банки – учасники урядової програми часткової компенсації тіла кредиту, залученого на заходи з термомодернізації та енергоефективності, нададуть близько 8 млрд грн таких кредитів.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас