Україна просить японців про відстрочку повернення коштів за Кіотським протоколом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна просить японців про відстрочку повернення коштів за Кіотським протоколом

Казна та Політика
789
Україна веде переговори з японськими компаніями про відстрочку повернення коштів за Кіотським протоколом і продовження вже затверджених проектів, що фінансуються за рахунок «кіотських» коштів.
Про це в ході години запитань до уряду сказала в.о. міністра екології та природних ресурсів України Ганна Вронська.
«Мінекології веде переговори з японськими компаніями, щоб нам дали відстрочку по використанню грошей. І якщо ми отримаємо таку відстрочку, будуть проведені тендери і закупівлі », – сказала Вронська.
Раніше в Мінекології повідомили, що в лютому Україна повернула Японії 2,5 млн євро, отриманих в рамках Кіотського протоколу, що становить менше 1% від наданих Україні коштів у розмірі близько 300 млн євро в 2009 році.
Нагадаємо, одним з проектів, які фінансуються за рахунок коштів «кіотського протоколу» став проект заміни вуличного освітлення в ряді українських міст. У наприкінці 2015 року в Україні було проведено тендер на загальну суму близько 1 млрд грн за проектами вуличного освітлення в ряді міст і областей країни. При цьому акцепти на половину цієї суми – близько 480 млн грн – на проекти освітлення в Івано-Франківську, Коростені, Ізмаїлі, Кривому Розі, Слов’янську, Запоріжжі та Києві отримала маловідома фірма-прокладка «АГРОТЕХБУД». Ті, хто програв учасники конкурсів, в числі яких опинилися компанії «Хмельницькобленерго», «Харківобленерго», «Черкасиобленерго» і «Миколаївобленерго», подали скаргу в Антимонопольний комітет на організацію і проведення закупівель.
30 грудня 2015 року Кабмін призупинив тендер і почав перевірку умов його проведення. На початку січня 2016 року Державна фіскальна служба передала результати перевірки, згідно з якими фірму-переможця тендеру визнали фіктивною, а тендер – незаконним.
12 січня Яценюк доручив головам Національного агентства з питань державної служби, Міністерства внутрішніх справ, Антимонопольного комітету і Державної фіскальної служби провести службове розслідування по тендеру, а 20 січня Кабмін звернувся в Національне антикорупційне бюро з проханням притягнути до відповідальності всіх чиновників, задіяних у проведенні незаконного тендеру
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас