Іван Фурсін: Trasta Komercbanka свідомо знищили


Іван Фурсін: Trasta Komercbanka свідомо знищили

Латвійський фінрегулятор – Комісія ринку фінансів і капіталу – останні дев’ять місяців свідомо працював над тим, щоб закрити Тrasta Komercbanka. Таку думку в коментарі виданню Dienas Bizness висловив власник 32,743% акцій банку, депутат Верховної ради України Іван Фурсін.

«Можливо, моя помилка полягала в тому, що в розмові з тодішнім керівником комісії, обговорюючи падіння вартості українських активів, я сказав, що ми будемо шукати стратегічного інвестора і готові продати навіть контрольний пакет і змінити модель роботи банку. Єдине, що для цього потрібно – час, але часу банку не дали », – зазначив акціонер.

За словами Фурсіна, фінрегулятор вимагав зробити вкладення в капітал банку до вересня минулого року, проте всіх інвесторів, яких вдалося залучити Тrasta Komercbanka, в комісії не схвалювали.

«Цікаво, що після розмови про можливу зміну моделі бізнесу в серпні TKB було заборонено відкривати розрахункові рахунки для резидентів Латвії. І як в такому випадку міняти модель? », – підкреслив Фурсін.

Акціонер вважає, що ліквідація платоспроможного банку, яким, на його думку є Тrasta Komercbanka, може бути прибутковим бізнесом. Також серед причин, за якими у банку відібрали ліцензію, Фурсін назвав бажання довести ОЕСР, що в Латвії «банківський регулятор працює».

З 16 березня розпочався процес виплати компенсацій гарантованих державою вкладів клієнтам позбавленого ліцензії і визнаного ліквідованим Тrasta Komercbanka – заявки на дані виплати можна подати в філіях банку і через онлайн-банкінг.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Іван Фурсін: Trasta Komercbanka свідомо знищили» на Finance.ua - 3.5
В Контексті Finance.ua