Ситуація з курсом валют в Україні є повністю унікальною, - експерт


Ситуація з курсом валют в Україні є повністю унікальною, - експерт

Ситуація з курсом валют в Україні є повністю унікальною, тому що з одного боку ситуація з валютою декларується керівництвом Національного банку як перехід на плаваючий курс, і мінімальне втручання в курсоутворення, з іншого боку на нацвалюту НБУ впливає з двох сторін.

Про це в ході брифінгу заявив Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі.

“Унікальність української ситуації в тому, що тут навіть МВФ пішов назустріч і не висував вимог відносного повністю змінного курсу. У плані курсоутворення МВФ використовує досить обтічні терміни – гнучкість, по суті, МВФ не вимагає бажаного виходу на єдиний курс. Виходячи з українських реалій Фонд розуміє, що швидко це зробити неможливо “, – відзначає він.

За його словами, багато країн зараз відмовляються від фіксованого курсу валюти і переходять до плаваючого. Цей процес торкнувся практично всіх країни СНД.

“Від фіксованого курсу відійшли Росія, Білорусь, Казахстан, по суті від фіксованого курсу відмовляються Туркменістан, Азербайджан”, – перерахував Вадим Іосуб.

Він зазначив, що оскільки зараз в Україні йде активний діалог з МВФ, одним з постійних вимог Фонду є гнучкий обмінний курс, бажано повністю плаваючий, також відсутність множинності курсу. “Грубо кажучи, щоб був один курс”, – пояснює аналітик.

Як правило, таким курсом виступає офіційний курс валюти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Рейтинг популярності матеріалу «Ситуація з курсом валют в Україні є повністю унікальною, - експерт» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua