Американська торгова палата з'ясувала, що бізнес в Україні вважає своєю основною проблемою (опитування)


Американська торгова палата з'ясувала, що бізнес в Україні вважає своєю основною проблемою (опитування)

Думку про те, що корупція залишається основною проблемою для бізнесу, підтримують 75% з 166 опитаних бізнесменів.

Такі дані містяться в дослідженні інвестиційного клімату в Україні, підготовленому Американською торговою палатою (АТП) в Україні в результаті опитування бізнесменів-членів палати.

“Корупція вже давно є проблемою №1 для ведення ефективного та прозорого бізнесу в Україні”, – йдеться в повідомленні, поширеному АТП в четвер.

На думку опитаних, для боротьби з корупцією необхідно впровадити практику відкритих тендерів з участю незалежних аудиторів, провести кадрові зміни, запровадити дієві механізми відповідальності за корупцію, а також реформувати систему державного управління.

Крім корупції, до проблемних аспектів ведення бізнесу в Україні опитані його представники віднесли систему права (16%) та значну бюрократизацію (9%). Для вирішення останньої проблеми опитані вважають за необхідне спростити систему комунікації між бізнесом і держорганами шляхом впровадження електронних сервісів на всіх стадіях обміну інформацією, а саме – автоматизувати реєстри, централізувати інформацію та ввести відкритий доступ до неї.

Під час вибору найперспективніших сфер бізнесу в 2016 році з точки зору активного проведення реформ з 39% опитаних членів палати віддали перевагу сільському господарству, сфері банківських і фінансових послуг.

При цьому бізнесмени-члени АТП вважають, що сільське господарство має найвищий потенціал для поліпшення в цьому році. Водночас вони відзначають, що сільське господарство потребує розвитку альтернативних інструментів фінансової підтримки для малих і середніх фермерів, подальшої дерегуляції (спрощення процесу отримання дозволів) та впровадження ринку земель сільгосппризначення.

До перспективних секторів респонденти також віднесли інформаційні технології, ринок товарів широкого вжитку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua