ЄЦБ знизив всі три відсоткові ставки, збільшив обсяг QE до 80 млрд євро в місяць


ЄЦБ знизив всі три відсоткові ставки, збільшив обсяг QE до 80 млрд євро в місяць

Європейський центральний банк (ЄЦБ) за підсумками березневого засідання несподівано знизив всі три відсоткові ставки і підвищив обсяг щомісячного викупу активів в рамках програми кількісного пом’якшення (QE) з 60 млрд євро до 80 млрд євро, починаючи з квітня, йдеться в повідомленні банку.

Крім того, тепер в програму QE включені не тільки держоблігації і бонди місцевих органів влади, а й корпоративні небанківські єврооблігації з рейтингами інвестиційного рівня.

ЄЦБ знизив ставку по кредитах на 5 базисних пункту – до нульового рівня, знизив ставку по депозитах з мінус 0,3% до мінус 0,4% і зменшив ставку по маржинальним кредитами на 5 базисних пункту – до 0,25% річних.

Опитані аналітики прогнозували зниження ставки по депозитах, але не очікували зміни інших ставок. У середньому експерти очікували розширення QE на 15 млрд євро в місяць, до 75 млрд євро.
Крім цього, Центробанк оголосив про намір надати банкам єврозони чотири транші кредитів в рамках програми цільового довгострокового кредитування (TLTRO), починаючи з червня. Мінімальний розмір ставки за даними кредитам дорівнює ставці по депозитах, тобто мінус 0,4%.
“На ринку панує шок і захват, – зазначив аналітик Mizuho Bank Ніл Джонс. – Драгі перевершив всі очікування, а очікування були дуже високі. Євро дешевшає, і швидше за все, низхідна тенденція для європейської валюти продовжиться”.

Після оголошення рішень ЄЦБ європейський ринок акцій підсилив підйом. Значення зведеного індексу найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 до 14:52 У Києву підскочило на 2,2% проти зростання на 0,7% до цього.

Курс євро опустився ще сильніше і склав до 15:08 за Києвом $ 1,0865 проти $ 1,0969 перед публікацією новини про зниження ставок і розширення QE.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування