Антикорупційне бюро розслідує порушення законодавства про держзакупівлі при залученні ОПЗ у Ощадбанку кредиту 5 млрд гривень


Антикорупційне бюро розслідує порушення законодавства про держзакупівлі при залученні ОПЗ у Ощадбанку кредиту 5 млрд гривень

Національне антикорупційне бюро розслідує порушення законодавства при здійсненні державних закупівель та залученні Одеським припортовим заводом (ОПЗ) кредиту в розмірі 5 млрд гривень у Державного Ощадного банку з метою фінансування закупівель природного газу у Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” на підставі розпорядження Кабінету Міністрів №1186 від 3 грудня 2014 року.

Про це йдеться в ухвалі Солом’янського суду Києва від 23 лютого, оприлюдненій в Єдиному держреєстрі судових рішень.

“Як випливає зі змісту зазначеної фінансової операції, кредитні кошти фактично залучені для фінансування НАК “Нафтогаз України”, а процентна ставка за користування кредитом 18,5% річних на загальну суму понад 850 млн гривень було сплачено саме ОПЗ”, – йдеться в ухвалі суду.

Досудове розслідування у цій справі було розпочато НАБУ 18 грудня 2015 року.

В кінці грудня 2015 року заступник генпрокурора – прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав, що прокуратура Одеської області вважає недоцільним отримання кредиту 5 млрд гривень ОПЗ від Ощадбанку.

Нагадаємо, 3 грудня 2014 року Кабінет Міністрів доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості, Міністерству фінансів і Фонду державного майна вжити заходів щодо своєчасного розрахунку за договором купівлі-продажу газу між НАК “Нафтогаз України” і ОПЗ на суму 5 млрд гривень.

Для цього уряд доручив ФДМ забезпечити проведення позачергових загальних зборів акціонерів ОПЗ з подальшим схваленням договорів, укладених Одеським припортовим заводом з “Нафтогазом” і Ощадбанком.

Мінфін, Мінекономіки і ФДМ в 10-денний термін повинні були забезпечити внесення змін до фінансового плану ОПЗ на 2014 рік з урахуванням залучення в Ощадбанку кредиту в розмірі 5 млрд гривень.

ОПЗ є публічним акціонерним товариством, 100% акцій якого належить державі і управляється Фондом державного майна.

Завод спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду, перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування