Очікування в 20 років: Скільки українців отримають землю від держави


Очікування в 20 років: Скільки українців отримають землю від держави

Приватизація великих аграрних підприємств України дозволить вирішити земельне питання для більш 100 000 українців.

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, передає прес-служба відомства.

“Мінагрополітики готове передати до Фонду держмайна 429 суб’єктів господарювання. В результаті роздержавлення підприємств галузі більше 100 000 осіб отримають землю через паї. Вони чекали цього більше 20 років”, – підкреслив чиновник.

Так, зокрема, за все Мінагропрод готовий передати 429 суб’єктів господарювання. З них 209 підприємств знаходяться в процесі ліквідації, 127 – в процесі приєднання до держпідприємств “Конярство України”, “Укрліктрави”, “Укрспирт” і ін. Ще 42 підприємства (зокрема, “Артемсіль” і “Укрспирт”) можуть бути приватизовані після виключення із Закону України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації”, а 51 підприємство не заборонено до приватизації.

За його словами, Фонд державного майна України планує в 2016 році продати державні пакети акцій 21 аграрного підприємства.

У наведеному главою Мінагропроду списку державі належать найбільші пакети акцій в “Кіровоградському комбінаті по випуску продовольчих товарів” (99,5%, запланована стартова ціна продажу на аукціоні – 22,4 мільйона гривень), а також в підприємстві “Білики” (97%, початкова ціна – 2,5 мільйона гривень). Крім того, відносно великі суми держава зможе виручити за продаж 49,6% акцій “Херсонводбуд” (6,4 мільйона гривень), майже 49% акцій “Браїлівській бази зберігання та реалізації засобів захисту рослин” (4,3 мільйона гривень), 25 % акцій м’ясо-молочного комплексу “Сіверський” (4,3 мільйона гривень).

Нагадаємо, 28 лютого прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що перебуває у державній власності мільйон гектарів землі можна продати на відкритому аукціоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування