«АвтоВАЗ» змінює главу компанії


«АвтоВАЗ» змінює главу компанії

Глава найбільшого російського виробника легкових автомобілів групи «АвтоВАЗ» Бу Андерссон покине компанію. Про це повідомляє один з акціонерів «АвтоВАЗу» – Renault, передає ТАСС. Раду директорів, де мали визначити нового главу автоконцерну, призначено на 15 березня.

«Сьогодні компанія Alliance Rostec Auto BV (компанія з управління «АвтоВАЗом», включає частки Renault-Nissan і ГК «Ростех») оголосила про те, що Бу Інге Андерссон покине пост керівника компанії», – йдеться в повідомленні.

«На 15 березня заплановано засідання Ради директорів «АвтоВАЗу», на якому має бути оголошено, хто змінить Андерссона. Його наступнику доведеться очолити наступний етап операцій із виведення компанії з кризи», – зазначає Renault.

Андерссон прийшов у компанію у 2013 році. Він продовжив стратегічну реструктуризацію «АвтоВАЗу», яка включала в себе процес модернізації, запуск нових продуктів і трансфер технологій, зазначають у компанії.
«АвтоВАЗ» на тлі падіння продажів зазнає фінансових збитків і скорочує персонал. У 2014 році автозавод скоротив персонал приблизно на 20%, у 2015 році – ще на 14%. Сьогодні чисельність працівників становить орієнтовно 44,5 тисячі осіб.

За підсумками 2015 року «АвтоВАЗ» отримав збиток за МСФЗ у 74 млрд рублів, а також негативний грошовий потік, і констатував у звітності, що без підтримки акціонерів не зможе обслуговувати борг і продовжувати операційну діяльність. Водночас компанія інвестувала в запуск нових моделей – X-Ray і Vesta.

Контрольний пакет автовиробника належить альянсу Renault-Nissan (Renault вже повідомив, що обговорює варіант реструктуризації боргу своєї дочірньої компанії), блок-пакет – ГК «Ростех».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування