НБУ підтримує скасування 100% гарантій за вкладами в Ощадбанку


НБУ підтримує скасування 100% гарантій за вкладами в Ощадбанку

Національний банк підтримує скасування 100% державних гарантій за вкладами фізичних осіб у Державному Ощадному банку після початку виходу держави з капіталу.

Про це ефірі “Радіо Вести” повідомила в. о. заступник голови НБУ Катерина Рожкова, передають Українські Новини.

“У стратегії визначено, що всі держбанки повинні розвиватися на конкурентній основі і ми з цим згодні, тому йшлося про поступове скасування стовідсоткової гарантії (вкладів) Ощаду … Звичайно я згодна (зі скасуванням 100% гарантії), адже ми говоримо про те , що держава буде поступово виходити з держбанків. Ця гарантія не може існувати вічно “, – сказала вона.

Рожкова також нагадала, що держава також до 2018 року має створити передумови для продажу часток в Ощадбанку та Укрексімбанку.

На її думку, в даний час конкретних покупців на ці пакети немає, але влада робить все для того, щоб інтерес у західних інвесторів з’явився.

“Насправді інтерес до покупки банків в Україні присутній, але тут питання інвестиційного клімату в країні. Ми працюємо і все робимо для того, щоб він з’явився. Мова ж не йде про негайний продаж”, – зазначила Рожкова.

Вона вважає, що держбанки потрібно перевести на ринкові методи роботи і позбавити їх преференцій.

Нагадаємо, згідно із законодавством, державна гарантія за вкладами населення для членів Фонду гарантування вкладів обмежена сумою 200 тис. гривень, тоді як в Ощадбанку гарантуються 100% вкладів населення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Ощадбанк НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування