Windows 10 впевнено збільшує ринкову частку


Windows 10 впевнено збільшує ринкову частку

Компанія Net Applications опублікувала дані про поширеність різних операційних систем для персональних комп’ютерів за станом на початок березня 2016 року.

Традиційно найпопулярнішими програмними платформами серед власників ПК залишаються ОС сімейства Windows: на них припадає в цілому близько 90,5% ринку. Ще приблизно 7,8% утримують системи OS X розробки Apple. На платформи, що базуються на ядрі Linux, доводиться приблизно 1,8%.

Якщо розглядати певні редакції операційних систем, то найбільш поширеною зараз є Windows 7 з часткою в 52,3%. За рік позиції цієї платформи незначно ослабли: на початку березня 2015 го на неї припадало близько 56,0% ринку.

Впевнено збільшує ринкову частку новітня Windows 10. Про доступність цієї ОС було оголошено 29 липня 2015 року. У першу добу після виходу вона була завантажена близько 14 млн раз. Відмітка в 50 млн установок була пройдена приблизно через два тижні після релізу платформи, а на інсталяцію 100 млн копій пішло два місяці. Зараз на частку Windows 10 припадає 12,8% ринку – тільки з початку поточного року операційна система додала майже 3%.

Замикає трійку найпопулярніших на ПК програмних платформ ОС-ветеран Windows XP: вона, за даними Net Applications, зараз інстальована на 11,2% комп’ютерів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування