NASA повернеться до надзвукових пасажирських перевезень


NASA повернеться до надзвукових пасажирських перевезень

Американське космічне агентство NASA планує відродити надзвукові пасажирські авіаперевезення, на які раніше було накладено вето. Про повернення надзвукових пасажирських авіаперельотів заявив глава NASA Чарльз Болден, виступаючи в Національному аеропорту Рональда Рейгана в Арлінгтоні.

Йдеться про нову тиху надзвукову технологію QueSST. В агентстві зазначили, що на слух технологія нагадує “надзвукове биття серця”. Робота буде проводитися в рамках технічного завдання за контрактом фундаментальних і прикладних аерокосмічних досліджень і технологій (BAART) в дослідницькому центрі NASA Ленглі в Хемптоні, штат Вірджинія. Розробкою літака займеться компанія Lockheed Martin. Агентство надасть їй на ці цілі $20 млн протягом 17 місяців.

“Минуло майже 70 років з того моменту, як Чак Йегер подолав звуковий бар’єр на Bell X-1, що стало частиною історії і нашого агентства. Ми продовжуємо розвивати цю спадщину, створюючи тихий надзвуковий літак для пасажирських авіаперевезень”, – зазначив Чарльз Болден.

Створення технології QueSST стане частиною 10-річної програми агентства New Aviation Horizons, метою якої є скорочення використання палива, а також викидів та шуму за рахунок інновацій в конструкції літака, яка буде відходити від звичної форми”. Проектування та монтаж нового літака, за словами представників NASA, “займуть кілька років, в залежності від фінансування”. Перший політ може відбутися в 2020 році.

В даний час надзвукові пасажирські польоти над територією США заборонені, а літаки-флагмани цього напрямку – “Конкорд” і радянський Ту-144 – відправлений на пенсію” в 2003 і 1978 роках відповідно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування