ВАСУ підтвердив незаконність віднесення банку "Капітал" до неплатоспроможних


Вищий адміністративний суд України підтвердив ухвалу Донецького апеляційного суду про протиправність віднесення Національного банку банку “Капітал” до категорії неплатоспроможних.

Про це, з посиланням на ухвалу ВАСУ від 10 лютого.

“Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 7 жовтня 2015 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 13 листопада 2015 залишити без змін”, – йдеться в документі.

Таке визначення ВАСУ може бути переглянуте лише Верховним судом.

Судові розгляди з цього питання почалися в серпні 2015 року, коли Фінансово-промислова компанія “Капітал” подала позов до НБУ і Фонду гарантування вкладів з вимогою визнати протиправними та скасувати постанову Нацбанку №466 від 20 липня 2015 “Про віднесення банку “Капітал“до категорії неплатоспроможних“і рішення виконавчої дирекції ФГВФО №140 від 20 липня 2015 року” Про введення тимчасової адміністрації в банк “Капітал”.

Донецький окружний адміністративний суду 7 жовтня 2015 року задовольнив вимоги позивача, а 13 листопада 2015 Донецький апеляційний адміністративний суд залишив таке рішення без змін.

НБУ оскаржив такі рішення суду першої інстанції і суду апеляційної інстанції в ВАСУ. Колегія суддів ВАСУ відхилила касацію Нацбанку, визнавши, що доводи регулятора про порушення банком “Капітал” нормативних вимог в частині недостатності резервів під кредитні операції і фінансову дебіторську заборгованість є безпідставними.

Крім того, ВАСУ визнав, що висновки НБУ щодо невиконання банком “Капітал” зобов’язань перед вкладниками і кредиторами є необґрунтованими і не підтверджені матеріалами справи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:Капітал
Рейтинг популярності матеріалу «ВАСУ підтвердив незаконність віднесення банку "Капітал" до неплатоспроможних» на Finance.ua - 2.4
В Контексті Finance.ua