У Чехії кожному жителю хочуть забезпечити базовий банківський рахунок


У Чехії кожному жителю хочуть забезпечити базовий банківський рахунок

Уряд Чехії схвалив проект поправок до закону про банківські послуги, згідно з якою чеські банки будуть зобов’язані надавати кожному жителю країни базовий банківський рахунок, а його вартість стане контролюватися державою.

Якщо поправки схвалять у чеському парламенті, вони наберуть чинності вже у вересні цього року, передає видання Hospodářské Noviny.

Також нововведення передбачають єдину процедуру при зміні банківського рахунка та можливість порівняння ціни на аналогічні послуги в різних банках. При цьому зміни, розроблені Мінфіном у рамках вимог Єврокомісії, торкнуться лише фізосіб.

За даними ЄК, як мінімум 3 млн осіб в ЄС хотіли б відкрити рахунок, але отримали відмову від банків. Найчастіше причиною відмови стає нерегулярний дохід. Експерти Світового банку, в свою чергу, підрахували, що в Чехії в 2012 році 16,2% населення не мали банківського рахунку, з них 5% через те, що банк їм у цьому відмовив.

Крім того, в чеському Мін’юсті розробляється закон, який зобов’яже банки та кредитні компанії ретельніше перевіряти кредитоспроможність своїх клієнтів перед видачею позик.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «У Чехії кожному жителю хочуть забезпечити базовий банківський рахунок» на Finance.ua - 3.8
В Контексті Finance.ua