Добре там, де нас нема: Експерти назвали найдешевші для життя країни


Добре там, де нас нема: Експерти назвали найдешевші для життя країни

В рейтингу найдешевших для життя країн у світі Польща зайняла одну з найвищих позицій як країна, яка приваблює своєю ціновою доступністю.

Про це повідомляє “Польське радіо” з посиланням на американський фінансовий портал GoRankingRates.

У рейтинг входить 112 країн з найбільш високою купівельною спроможністю середньої заробітної плати. Однак лише перші 50 позицій вивчені найбільш ретельно. Щоб знайти найдешевші країни для проживання, аналітики керувалися чотирма ключовими показниками і даними на основі бази цін, порівнюючи їх з рівнем життя в Нью-Йорку. Це місцевий індекс купівельної спроможності (купівельна спроможність середньої заробітної плати в країні), прокатний індекс (індекс оренди), продовольчий індекс та індекс споживчих цін.

Серед 50 найдешевших для життя країн ціна оренди щонайменше на 70% нижча, ніж у Нью-Йорку. Продукти дешевші мінімум на 40%, а споживчі товари і послуги коштують мінімум на 30% менше.

Найдешевшою країною для життя у світі названа Південноафриканська Республіка. Серед 112 країн світу Україна зайняла 24 місце, а Росія — 39.

Польща займає високе 12 місце, що робить її дуже привабливою для життя країною. Місцева купівельна спроможність на 26% нижча, ніж у Нью-Йорку. Оренда квартири в Польщі на 88,1% дешевша. А продукти харчування обійдуться на 69,4% менше. Водночас місцеві товари і послуги на 61,3% дешевші.

Автори дослідження зазначили, що Польща має один з найвищих показників купівельної спроможності з усіх 50 найкраще вивчених країн. Це означає, що місцевої зарплати вистачає для того, щоб задовольняти всі потреби. Цьому сприяють низькі ціни на продукти і споживчі товари.

До топ-15 найдешевших для життя країн у світі увійшли:

1. Південноафриканська Республіка.

2. Індія.

3. Косово.

4. Саудівська Аравія.

5. Казахстан.

6. Замбія.

7. Оман.

8. Парагвай.

9. Чехія.

10 Македонія.

11. Боснія і Герцеговина.

12. Польща.

13. Колумбія.

14. Пакистан.

15. Молдова.

Серед найдорожчих країн для життя виявилися Бермуди, Багами, Гонконг, Швейцарія, Гана, Норвегія, Ісландія, Кувейт, Японія, Монголія.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Добре там, де нас нема: Експерти назвали найдешевші для життя країни» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua