Відмова від Шенгенської угоди може коштувати ЄС до 1,4 трлн євро


Відмова від Шенгенської угоди може коштувати ЄС до 1,4 трлн євро

Відмова від Шенгенської угоди може коштувати Євросоюзу до 1,4 трлн євро протягом наступних 10 років. Такі дані наводить міжнародний фонд Bertelsmann.

Дослідження, проведене фахівцями фонду, показує, що при найгіршому сценарії, який передбачає підвищення цін на імпорт на 3% на тлі введення прикордонного контролю, витрати Німеччини виростуть на 235 млрд євро між 2016 і 2025 роками, Франції – на 244 млрд євро.

Мінімумом, на який ціни на імпорт можуть вирости, називають 1% – при таких умовах розпад Шенгену буде коштувати ЄС близько 470 млрд євро за найближчі 10 років. До 1,4 трлн євро, або 10% від нинішнього загального ВВП 28 країн ЄС, витрати зростуть при менш сприятливому розвитку подій.

Мінімальні витрати Німеччини і Франції за 10 років, за оцінками Bertelsmann, в будь-якому випадку складуть 77 млрд євро і 80,5 млрд євро відповідно. Також від розпаду Шенгенської зони постраждають і інші держави – так, США і Китаю такий крок обійдеться в 91 млрд євро і 280 млрд євро за 10 років.

За даними Єврокомісії, повернення до прикордонного контролю обійдеться країнам ЄС в сумі в 18 млрд євро тільки прямих витрат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Відмова від Шенгенської угоди може коштувати ЄС до 1,4 трлн євро» на Finance.ua - 3.9
В Контексті Finance.ua