Страховиків запропонували звільнити від виплат по ДТП, - юристи


Страховиків запропонували звільнити від виплат по ДТП, - юристи

Винуватців страхових випадків можуть змусити виплачувати збиток замість страхових компаній. Відповідну можливість своїм рішенням №3-1123гс15 надав Верховний суд.

«З нього випливає, що постраждала сторона, яку завжди відправляли за виплатою по збитку до страховика, має право вимагати відшкодування не тільки з нього, а й безпосередньо з винуватця. Потім вже цю саму виплату винуватець може вимагати у страхової компанії. Але потерпілій стороні буде все одно – вона своє отримає. Даний висновок ВСУ міститься в справі по спору майнового страхування», – пояснив старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

За його словами, принцип може застосовуватися в різних видах страхування: і з автострахування, і по майну, і з медстрахування.
Такий підхід зводить нанівець саму суть страхування, особливо якщо мова йде про страхування відповідальності перед третіми особами. Як у випадку з автоцивільною, по якій страхова компанія платить саме за ремонт машини потерпілої сторони. З цією метою і купується поліс.

«Але, може бути, ВСУ керувався тим, що страховий ринок, який зараз ніким не контролюється, прийшов до повного занепаду і постраждала сторона часто знаходиться в безвихідній ситуації. Страхові компанії не тільки не платять, вони часто не доживають до моменту виплати. Правда, в цьому випадку виникає питання: навіщо тоді взагалі купувати страховки?»- Зауважив Кравець.

Юристи впевнені, що люди стануть активно користуватися цією новою можливістю. І як тільки потерпіла сторона буде натикатися на зволікання з боку страховика, тут же буде продаватися позов на адресу винуватця страхового випадку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Страховиків запропонували звільнити від виплат по ДТП, - юристи» на Finance.ua - 3.9
В Контексті Finance.ua