Торговий профіцит Японії підскочив у січні до максимуму за майже 5 років через обвал імпорту


Торговий профіцит Японії підскочив у січні до максимуму за майже 5 років через обвал імпорту

Позитивне сальдо торгового балансу Японії в січні зросло до максимуму за майже п’ять років у результаті обвалу імпорту на 18% порівняно з тим же місяцем минулого року.

Торговий профіцит у січні зріс до 119,4 млрд ієн, найвищого рівня з лютого 2011 року, порівняно з 15,3 млрд ієн в грудні. Консенсус-прогноз передбачав підйом до 61,6 млрд ієн з раніше оголошеного грудневого рівня у 36,6 млрд ієн.

Експорт з Японії в грошовому вираженні збільшився на 0,6% відносно попереднього місяця, але скоротився на 12,9% порівняно з січнем 2015 року (найсильніше падіння з 2009 року) на тлі ослаблення ієни. Січневий обсяг експорту був на 2,2% вищим від грудневого рівня, що свідчить про збереження попиту на японські товари і може підтримати економіку країни.

Разом з тим відносно січня минулого року експорт з Японії в Китай впав на 17,5% у вартісному і на 12,1% в об’ємному вираженні. Аналітики Credit Suisse називають ослаблення інтересу в Китаї та інших країнах Азії до електроніки і електроустаткування з Японії однією з основних загроз для японської зовнішньої торгівлі.

Між тим Японія знизила імпорт вже 13-й місяць поспіль, скорочення порівняно з груднем склало 1,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Торговий профіцит Японії підскочив у січні до максимуму за майже 5 років через обвал імпорту» на Finance.ua - 3.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua