Royal Bank of Scotland заробив на «Гаррі Поттері» та інших фільмах 1 млрд фунтів


Royal Bank of Scotland заробив на «Гаррі Поттері» та інших фільмах 1 млрд фунтів

Британський банк Royal Bank of Scotland заробив 1 млрд фунтів стерлінгів в якості податкових пільг завдяки інвестиціям в кіноіндустрію.

Зокрема, банк частково купив права на такі фільми, як «Гаррі Поттер» (3 і 4 частини), «Троя», «Бетмен: Початок» і «Чарлі і шоколадна фабрика» – всього близько 20 картин.

RBS створив як мінімум 25 компаній-посередників для покупки і здачі в оренду фільмів, за що у Великобританії раніше надавалися податкові послаблення. Ці компанії, як і раніше працюють, хоча і належать окремому підрозділу, який займається незатребуваними активами.

Таким чином, з 1998 по 2007 роки RBS користувався податковими перевагами кіновиробників, не роблячи при цьому фільми і не йдучи на ризик, якщо картина провалиться в прокаті.

Британське Агентство по збору податків вибірково перевірило транзакції компаній банку, після чого його співробітники заявили, що «це повністю штучні транзакції, зроблені виключно з метою уникнути сплати податків», проте це не означає, що вони незаконні.

У RBS заявили, що вийшли з «кінобізнесу» в 2007-му, коли закон про податкові пільги посилився.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Royal Bank of Scotland заробив на «Гаррі Поттері» та інших фільмах 1 млрд фунтів» на Finance.ua - 3.6
В Контексті Finance.ua