Споживчі настрої українців у січні погіршилися (дослідження)


Споживчі настрої українців у січні погіршилися (дослідження)

Індекс споживчих настроїв (ІСН) українців у січні 2016 склав 50,2, що на 2,9 пункту вище грудневого показника. Про це свідчать дані щомісячного дослідження споживчих настроїв в Україні, повідомили сьогодні в прес-службі компанії GfK Ukraine.

Як зазначається, найбільше знизився індекс доцільності великих покупок, а очікування щодо безробіття і девальвації гривні також зазнали негативних змін.

Індекс поточного становища (ІПС) зменшився на п’ять пунктів, досягши
позначки 43,4. Складові цього індексу змінилися так:

- індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 38,5, що на 1,8 п. вище, ніж у грудні 2015;

- індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 11,8 пунктів – до позначки 48,2.

Що стосується індексу економічних очікувань (ІЕО), то він зменшився на 1,5 пункту, склавши в січні 54,8. Його складові змінилися так:

- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) збільшився на 1,4 п. до 55;

- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) зменшився на 1,5 пункту, склавши 42;

- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих п’яти років (х4) зменшився відносно грудневого показника на 4,4 пункту, опустившись до рівня 67,4.

Крім того, у січні погіршилися очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної його динаміки встановився на позначці 154,5, що перевищує показник грудня на 10,4 п.

Водночас індекс інфляційних очікувань склав 186,2, що на один пункт нижче грудня. Разом з тим очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців погіршилися значніше: індекс девальваційних очікувань збільшився на 11,7 п. до значення 161,9.

“Незважаючи на поліпшення оцінок особистого матеріального становища, індекс споживчих настроїв впав. Головний чинник – збільшення девальваційних очікувань і, як наслідок, менша схильність до великих покупок, які зазвичай мають імпортне походження”, – зазначили аналітики GfK Ukraine.

Нагадаємо, індекс споживчих настроїв українців у грудні склав 53,1 (+3,1 пункту до листопада 2015).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua