Дежавю: Аналітики виявили сім "дзвіночків" для повторення кризи 2008 року


Дежавю: Аналітики виявили сім "дзвіночків" для повторення кризи 2008 року

Аналітики американського інвестиційного банку Jefferies виявили, що не менше семи показників, що відображають поточні настрої на ринках, повернулися до рівнів фінансової кризи 2008 року.

Про це пише видання Business Insider.

По-перше, індикатор ринкового оптимізму інвесторів, розроблений консалтинговою компанією Investors Intelligence, досяг показника -14, чого не було з березня 2009 року.

По-друге, співвідношення прибутковості, пропонованої компаніями сектору комунальних послуг, і показників фірм, що входять в індекс S&P 500, який об’єднує найбільші американські публічні компанії за рівнем капіталізації, повернулося до мінімумів 2008 року.

По-третє, на американських ринках було зафіксовано більше річних мінімумів, ніж у 2008 і 2009 роках.

По-четверте, відмінність між прибутковістю по дивідендах компаній, що входять в індекс S&P, і прибутковістю по 10-річних облігаціях Казначейства США наблизилося до значень, показаних в 2008 і 2009 роках.

По-п’яте, лише 15% компаній, що торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі, закривалися з котируваннями вище їх середньої ковзної ціни за 200 днів, що є мінімальним показником з періоду до 2008 року і після 2011 року.

По-шосте, порівняно з періодом до 2009 року і після 2011 року досягло максимуму число керівників компаній, що купують акції власного бізнесу, відносно числа тих, хто продає такі папери.

Сьоме, боргові зобов’язання з високою прибутковістю сприймаються як найбільш ризиковані з періоду 2008-2009 років відповідно до різниці в прибутковості, яка затребувана інвесторами при купівлі цих паперів.

Нагадаємо, колумніст Bloomberg View Крістофер Болдінг написав, що за попередньої кризи були завищені такі ризики, як швидке зростання ставок за кредитами, спад на фондових ринках та економічні бульбашки. Взаємодіючи один з одним, всі ці ризики лише посилюються.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Дежавю: Аналітики виявили сім "дзвіночків" для повторення кризи 2008 року» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua