Маловідомі компанії заборгували "Укрнафті" 11,6 мільярда, - депутат


Маловідомі компанії заборгували "Укрнафті" 11,6 мільярда, - депутат

Ряд маловідомих компаній, частина яких має анулювання реєстрації платників ПДВ, заборгували ВАТ “Укрнафта” 11,6 мільярда гривень.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила народний депутат від партії “Самопоміч” Вікторія Войціцька.

Так, за даними депутата, на 30 вересня 2015 року, за нафту ТОВ “Галнафта” заборгувала – 1,366 млрд грн, ТОВ “Гарант-УТН” – 1,328 млрд грн, ТОВ “Техтрейд Груп” – 1,101 млрд грн, ТОВ “ТД Прікарпаттянафтотрейд” – 2,049 млрд грн, ТОВ “Котлас” – 2,887 млрд грн.

Як зазначається в додатках, які прикріпила депутат, анульовані реєстрації платника ПДВ мають підприємства ТОВ “Техтрейд Груп” і ТОВ “Котлас”. Крім того, компанії ТОВ “Гарант-УТН” і ТОВ “ТД Прікарпаттянафтотрейд” мають дебіторські зобов’язання на 1,328 і 2,049 мільярда гривень.

“Прямим наслідком визнання дебіторської заборгованості безнадійною та списання її за рахунок резервів або чистого прибутку автоматично призведе до відповідного зменшення дивідендів, що насправді призведе до збитковості підприємства”, – пише вона.

Як зазначає Войціцька, дебіторська заборгованість зазначених підприємств-покупців на останню звітну дату становить – 8,731 млрд грн. Крім цієї заборгованості за нафту, менеджмент “Укрнафти” сплатив авансовий платіж на рахунок одного з боржників за нафту ТОВ “Котлас” за нафтопродукти 3 млрд. грн.

“Всього з квітня по вересень 2015 року з “Укрнафти” виведено 11,61 млрд”, – пише депутат.

“Цинізм ситуації полягає ще й в тому, що за словами Роллінса він залишає в штаті колишніх приватівських менеджерів через те, що “вони мають цінної інформацією, в тому числі і тієї, яка необхідна для повернення “дебіторки”, яку вони ж самі і створили”, – додає вона.

Нагадаємо, що заборгованість ПАТ “Укрнафта” перед державним бюджетом станом на 1 січня 2016 року становить 10,4 млрд гривень. Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ і податку на прибуток.
При цьому дебіторська заборгованість становить 18,676 млрд гривень.

Раніше Роллінс заявляв, що ПАТ “Укрнафта” розрахується з державним бюджетом країни з податковими боргами після покриття газової, дебіторської заборгованості перед компанією.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Маловідомі компанії заборгували "Укрнафті" 11,6 мільярда, - депутат» на Finance.ua - 2.7
В Контексті Finance.ua